PSL  |  Powiat kołobrzeski

zachodniopomorskie PSL

||

oficjalny serwis PSL
GRUDZIEŃ 2016

 Życzenia Noworoczne 2016/2017

 Życzenia Świąteczno-Noworoczne od tygodnika Zielony Sztandar Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

21-27 grudzień 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
21-27 grudzień 2016r. Nr 52

W numerze m.in.:


PSL apeluje o rozwagę i porozumienie - obradowała Rada Naczelna.
PSL wygrywa z PiS. Sejm zajmie się kwotą wolną.
Debata o Polsce – wybrane wnioski cz. IV.


Zamów prenumeratę...

 Ostatnie pożegnanie...

W dniu 19 grudnia 2016r., o godz. 13:15 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym w Kołobrzegu w obecności Rodziny, najbliższych, przyjaciół pożegnaliśmy naszego kolegę Jana Warsa. Wśród przybyłych na smutną uroczystość oprócz pogrążonej w żalu Rodzinie, znajomych licznie stawili się koleżanki i koledzy z Polskiego Stronnictwa Ludowego wraz z pocztem sztandarowym.
W trakcie pożegnania głos zabrał m.in. kol. Lech Bany.
W swoim bardzo osobistym przemówieniu przybliżył nam osobę Janka.
"Janek dziś twoi koledzy przyszli do ciebie z Zielonym Sztandarem, z którym wielokrotnie uczestniczyłeś w ważnych wydarzeniach bieżących ale i upamiętniających naszych bohaterów narodowych.
- Dziękujemy Ci za to.
Janek to również dobry mąż, opiekujący się rodziną, żoną w chorobie, ojciec wspierający swoje dzieci, ale również pozwalający szukać własnej drogi.
To wreszcie syn szanujący rodziców, spadkobierca najlepszych cech akceptowanych społecznie - Rodzice dziękują za takiego syna.
Z przykrością godzimy się z przedwczesną śmiercią Janka, ale znając perypetie zdrowotne, może taka śmierć jest nagrodą za jego człowieczeństwo.(...)
Szanowni koledzy, przyjaciele, brać rolnicza, Rodzino, Księże Proboszczu - to był dobry człowiek i chrześcijanin."

Cześć Jego Pamięci!!!


Kliknij aby powiększyć

 Odszedł od nas przeżywszy 51 lat nasz kolega Jan Wers [']_ [']_ [']

 Posiedzenie Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu

W dniu 15 grudnia 2016r., o godz. 17:00 odbyło się posiedzenie Prezydium zarządu miejsko-gminnego PSL w Kołobrzegu w składzie: Kol. Julian Figuła, Robert Kołodziejczyk, Eugeniusz Piątek, Jadwiga Jakóbicka, Alicja Wójcik, Agnieszka Chrebelska, Krystyna Ciołek, Jan Gobosz, w obecności zaproszonego gościa - przewodniczącego Komisji Rewizyjnej - kol. Bolesława Pacewicza.
Na posiedzeniu tym, podjęto dwie uchwały. Pierwsza uchwała w sprawie wystąpienia do władz Miasta Kołobrzeg z wnioskiem o zmiany nazw ulic. Złożymy trzy propozycje: ul. Macieja Rataja, ul. Stanisława Mikołajczyka, ul. Batalionów Chłopskich.
Druga uchwała w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia...

Więcej szczegółowych informacji, regulamin, karty zgłoszenia i inne dokumenty udostępnimy do pobrania w miesiącu lutym

Na zakończenie posiedzenia omówiono sprawy bieżące w tym m.in. zbieranie podpisów na listach poparcia projektów ustaw, organizację Balu Noworocznego PSL | Powiatu kołobrzeskiego, którego jesteśmy w tym roku organizatorami oraz wyjazd na spotkanie opłatkowe PSL w Szczecinie. Zaplanowano i rozdzielono zadania na najbliższy okres.
Na zakończenie posiedzenia Prezes Zarządu kol. Julian Figuła złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym i pozostałym członkom koła Miejsko-Gminnego PSL i ich najbliższym.

14-20 grudzień 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
14-20 grudzień 2016r. Nr 51

W numerze m.in.:


Klęska nieurodzaju politycznego w rolnictwie.
Dokąd zmierza Ameryka?
Malarze i rysownicy Henrykowi Sienkiewiczowi.
Chwieje się most gospodarczy nad atlantykiem.


Zamów prenumeratę...

 Rozpoczynamy kampanię zbierania podpisów...

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kampanię zbierania podpisów na listach poparcia dwóch projektów ustaw komitetów inicjatywy ustawodawczej.
Pierwszy projekt dotyczy naszej dalszej walki o obniżenie wieku emerytalnego dla rolników, przekazujemy poniżej do pobrania projekt ustawy i wzór listy do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym wcześniejszy wiek emerytalny rolnikom.


Drugi projekt dotyczy przyznania dodatku do emerytury członkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Poniżej do pobrania projekt ustawy i wzór listy do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przyznającym dodatek do emerytury członkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

Bardzo prosimy o jak najszersze włącznie się do akcji poprzez zbieranie podpisów na listach i przekazywanie podpisanych list do szefów struktur gminnych PSL powiatu kołobrzeskiego.

07-13 grudzień 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
07-13 grudzień 2016r. Nr 50

W numerze m.in.:


Komu nie w smak polska żywność?
Ptasia grypa może zagrozić polskim producentom drobiu!
Nie wódz, lecz sługa ludu.
Debata o Polsce – wybrane wnioski cz. II.
Uchwały XII Kongresu PSL.

Zamów prenumeratę...

 Spotkanie Koła Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu

W dniu 07 grudnia 2016r., o godz. 17:00 miało miejsce spotkanie członków miejsko-gminnego koła PSL w Kołobrzegu. Spotkanie otworzył i przywitał członków koła jak i zaproszonych gości prezes kol. Julian Figuła. Wśród przybyłych gości byli prezes PSL powiatu kołobrzeskiego - kol. Helena Rudzis-Gruchała oraz prezesi kół gminnych z powiatu kołobrzeskiego - kol. Lech Bany i Bogdan Mordarski a także radny Rady Powiatu kol. Paweł Adamczak.
Na początek kol. Robert Kołodziejczyk podziękował kol. Helenie Rudzis-Gruchale za połowę kadencji na stanowisku wicestarosty kołobrzeskiego, życząc jej satysfakcji z wykonywanych obowiązków jak i motywacji do dalszej pracy. Omówiono ważne wydarzenia z naszej działalności, w tym niedawno zakończony XII Kongres PSL i tematy tam poruszane. W trakcie spotkania głos w dyskusji zabrali m.in. kol. Lech Bany, Bogdan Mordarski, Paweł Adamczak i Robert Kołodziejczyk.Kliknij aby powiększyć

LISTOPAD 2016

30 listopad 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
30 listopad-06 grudzień 2016r.
Nr 49

W numerze m.in.:


W obronie polskiej szkoły.
Działania PSL docenione przez Polaków.
Debata o Polsce – wybrane wnioski cz. 1
Solidarny Rozwój – XII Kongres PSL.
Sołtysi za szybkim uchwaleniem projektu PSL.

Zamów prenumeratę...

24 listopad 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
24-29 listopad 2016r. Nr 48

W numerze m.in.:


Jesteśmy wierni testamentowi Witosa.
PSL przywróci wcześniejsze emerytury rolnicze.
Czy Ukraińskie rolnictwo zagraża Polskiemu?
Oni skazali rolników na dłuższą pracę!
Darmowe leki dla nielicznych seniorów.

Zamów prenumeratę...

 XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego

W dniu 19 listopada br. w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w podwarszawskiej Jachrance odbył się XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kongres rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej,a następnie oficjalne obrady w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka. Delegaci z 16 struktur wojewódzkich zebrali się, aby podsumować mijającą kadencję i wybrać: Prezesa PSL i Przewodniczącego Rady Naczelnej. W zjeździe uczestniczyli delagaci a wśród nich m.in. parlamentarzyści PSL, byli Prezesi PSL, byli ministrowie a także zaproszeni goście. Gościem specjalnym XII Kongresu PSL był Marek Steindel, prawnuk Wincentego Witosa. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wręczył zasłużonym działaczom Medal im. Wincentego Witosa. W płomiennym wystąpieniu posumował mijającą kadencję dziękując poprzednikowi kol. Januszowi Piechocińskiemu. Przyznał także, że ludowcy nie ustrzegli się błędów i niedociągnięć. "Zabrakło chyba czasu na rozmowę z Polakami, nie zauważaliśmy, że na tych dobrych zmianach nie wszyscy korzystają solidarnie i otrzymaliśmy żółtą kartkę w ostatnich wyborach. Kolejnego ostrzeżenia nie będzie, jeśli uznamy że nic się nie stało, to tak jakby już nas nie było" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Delegaci w głosowaniu udzielili skwitowania ustępującym władzom. Do wyborów na funkcję Prezesa PSL stanęło dwóch kandydatów. Dotychczasowy Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz i Stanisław Rakoczy - Skarbnik PSL, przy czym Stanisław Rakoczy w swoim przemówieniu od razu zaznaczył, że najmniej potrzebna PSL jest zmiana na stanowisku prezesa.
W wyniku głosowania kol. Władysław Kosiniak-Kamysz ponownie został wybrany Prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskując poparcie 1002 delegatów. Stanisław Rakoczy uzyskał 50 głosów. Następnie odbyły się wybory Przewodniczącego Rady Naczelnej PSL. Kandydatem oprócz dotychczasowego Przewodniczącego RN PSL Jarosława Kalinowskiego był szef Forum Młodych Ludowców Tomasz Pilawka.
W wyniku głosowania kol. Tomasz Pilawka otrzymał 220 głosów a Przewodniczącym Rady Naczelnej PSL został wybrany ponownie Jarosław Kalinowski otrzymując 713 głosów. Ze struktur PSL powiatu kołobrzeskiego delegatami na XII Kongres PSL byli: Helena Rudzis-Gruchała, Lech Bany i Piotr Szczygielski, a wśród gości Kongresu: Bogusława Kozłowska i Bogdan Mordarski.Kliknij aby powiększyć

Relacje z XII Kongresu PSL w mediach:
Przemówienie Przewodniczącego RN PSL - kol. Jarosława Kalinowskiego (kliknij fotkę)
lub pobierz tekst przemówienia (w formacie PDF)

Przeżyjmy to jeszcze raz ....Przemówienie Prezesa PSL
Władysława Kosiniaka - Kamysza

 Posiedzenie Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu

W dniu 17 listopada 2016r., o godz. 17:00 odbyło się posiedzenie zarządu miejsko-gminnego PSL w Kołobrzegu w składzie: Kol. Figuła Julian, Kołodziejczyk Robert, Piątek Eugeniusz, Jakóbicka Jadwiga, Wójcicka Alicja, Chrebelska Agnieszka, Gobosz Jan.
Na posiedzeniu tym, zgodnie z Art. 28 pkt 2 Statutu PSL podjęto uchwałę powołującą Prezydium zarządu miejsko-gminnego PSL w składzie:
Prezes Zarządu:Figuła Julian
Z-ca Prezesa Zarządu: Kołodziejczyk Robert
Z-ca Prezesa Zarządu: Piątek Eugeniusz
Sekretarz Zarządu: Jakóbicka Jadwiga
Skarbnik Zarządu: Wójcicka Alicja
Członek Prezydium Zarządu: Chrebelska Agnieszka
Prezydium Zarządu organizuje bieżącą pracę miejsko-gminnej organizacji PSL, zbiera się na posiedzenia co najmniej raz w m-cu, a ich praca oparta jest o regulamin uchwalony przez zarząd.
Omówiono dwa ważne wydarzenia z naszej działalności: niedawno zakończony V Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie oraz zbliżający się XII Kongres PSL w Jachrance. W trakcie obrad podjęto uchwałę dotyczącą podniesienia od 01.01.2017r. wysokości składek członkowskich dostosowując je do obowiązujących w PSL. Na zakończenie posiedzenia omówiono sprawy bieżące w tym m.in. zbliżające się spotkanie członków miejsko-gminnego PSL 7 grudnia br. oraz wyjazd na spotkanie opłatkowe PSL w Szczecinie. Zaplanowano i rozdzielono zadania na najbliższy okres.


Kliknij aby powiększyć

  Zbliża się XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W dniu 19 listopada 2016 roku, w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Kongres rozpocznie się o godz. 08:00 mszą św.
w kościele pw. Św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej, a następnie przeniesie się do Centrum Kongresowego w Hotelu Warszawianka gdzie o godz. 11:00 nastąpi oficjalne otwarcie obrad XII Kongresu PSL.
Na Kongresie delegaci podsumują mijającą kadencję i dokonają wyboru nowych władz statutowych Polskiego Stronnictwa Ludowego
Wśród zaproszonych delegatów oczywiście obecni będą delegaci na Kongres wybrani z naszych struktur powiatowych PSL: kol. Lech Bany, Helena Rudzis-Gruchała i Piotr Szczygielski.
Wszystkim życzymy owocnych obrad i mądrych wyborów.

17 listopad 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
17-23 listopad 2016r. Nr 47

W numerze m.in.:


PSL może być wielkie – XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego.
„Dobra zmiana” zderzyła się z rzeczywistością.
Tylko partie umiarkowane mogą powstrzymać falę populizmu.

Zamów prenumeratę...

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2016 r. jak co roku członkowie PSL powiatu kołobrzeskiego wzieli udział w uroczystościach organizowanych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Kołobrzeskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z udziałem władz, zaproszonych gości, licznie przybyłych członków stowarzyszeń, organizacji społecznych, partii politycznych, mieszkańców i kuracjuszy. Po uroczystościach religijnych utworzono korowód, który wyruszył pod pomnik I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Tam też rozpoczęła się oficjalna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Licznie zgromadzonych mieszkańców, kuracjuszy i gości przywitał Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek, w krótkiej okolicznościowej przemowie przypomniano dzieje Polski, której nie było na mapach przez 123 lata niewoli. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów w hołdzie bohaterom, którzy zgineli za ojczyznę.
Na zakończenie uroczystości mieszkańcy zgromadzeni przy pomniku i na skwerze wspólnie odśpiewali kilka pariotycznych pieśni, mieli też okazję zapoznać się z eksponatami i materiałami zgromadzonymi pod namiotami Muzeum Orędzia Polskiego a także spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.
Cieszy fakt, że uroczystości przebiegały w podniosłej, uroczystej atmosferze, nie zakłocone żadnymi incydentami.


Kliknij aby powiększyć

Więcej na ten temat na stronach kołobrzeskich mediów:


W Gminie Dygowo uroczystości rozpoczęto widowiskiem multimedialnym i mszą św. w kościele parafialnym. W Gminie Dygowo uroczystości rozpoczęto widowiskiem multimedialnym i mszą św. w kościele parafialnym.
Następnie złożóno wiązanki kwiatów przy obelisku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Pomniku Pionierów.
Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk cytująć słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego:
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”


Kliknij aby powiększyć

Więcej na ten temat na stronie lokalnych mediów:

09 listopad 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
09-16 listopad 2016r. Nr 46

W numerze m.in.:


Rządzący kłamią w sprawie CETA. Obalamy te mity.
Słabość opozycji siła PiS
Zjazdy wojewódzkie PSL: Mazowsze, Podlaskie, Dolny Śląsk
O Janowej Dolinie – historia kresowa

Zamów prenumeratę...

PAŹDZIERNIK 2016

 Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu

W dniu 26 października 2016r., o godz. 17:00 odbyło się posiedzenie zarządu powiatowego PSL.
Na posiedzeniu tym, zgodnie z Art. 37 pkt 1 Statutu PSL podjęto uchwałę powołującą Prezydium Zarządu Powiatowego w składzie:
Prezes Zarządu:Rudzis-Gruchała Helena (Dygowo)
Z-ca Prezesa Zarządu: Figuła Julian (Kołobrzeg)
Z-ca Prezesa Zarządu: Bany Lech (Rymań)
Sekretarz Zarządu: Kołodziejczyk Robert (Kołobrzeg)
Skarbnik Zarządu: Kozłowska Bogusława (Dygowo)
Członkowie Prezydium Zarządu: Jakóbicka Jadwiga (Kołobrzeg)
Jaruzel Robert (Dygowo)
Mordarski Bogdan (Siemyśl)
Prezydium Zarządu organizuje bieżącą pracę powiatowej organizacji PSL, zbiera się na posiedzenia co najmniej raz w m-cu, a ich praca oparta jest o regulamin uchwalony przez zarząd.
Omówiono dwa ważne wydarzenia z naszej działalności: niedawno zakończony V Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Województwa Zachodniopomorskiego oraz przedterminowe wybory wójta gminy Dygowo. Oceniono funkcjonowanie naszych struktur, zapoznano i przedyskutowano funkcjonowanie naszej strony www a także strony w serwisie społecznościowym Facebook. Podkreślono, że najlepsza strona internetowa będzie "martwa" jeśli nie będzie na niej informacji, fotek dokumentujących naszą bieżącą działalność w strukturach gminnych. Prezes zarządu kol. Helena Rudzis-Gruchała przedstawiła informacje nt zbliżającego się wydarzenia tj. udziału naszych delegatów w listopadowym Kongresie PSL. Naszymi delegatami są: Helena Rudzis-Gruchała, Piotr Szczygielski, Lech Bany.
Kongres odbędzie się 19 listopada br. w podwarszawskiej Jachrance w hotelu Warszawianka.
Na zakończenie posiedzenia omówiono sprawy bieżące w tym m.in. zbliżające się uroczystości z okazji Dnia Niepodległości i rozdzielono zadania na najbliższy m-c.


Kliknij aby powiększyć

24 październik 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
24 październik - 01 listopad 2016r. Nr 44

W numerze m.in.:


CETA kradnie na Polskę
PSL jest potrzebne Polsce
Stanisław Dąbrowa prezesem śląskich ludowców
Kolejna epidemia zagraża polskim hodowcom
Zaduszki witosowe – więcej niż tradycja

Zamów prenumeratę...

PSL powiatu kołobrzeskiego zorganizowało konferencję prasową pod hasłem CETA STOP!!!

W dniu 25 października 2016 r. o godz. 09:45 na kołobrzeskim targowisku miejskim Zarząd Powiatowy PSL powiatu kołobrzeskiego zorganizowało konferencję prasową pod hasłem CETA STOP!!!
W związku ze zbliżającym się terminem ratyfikacji Całościowego Gospodarczego i Handlowego Porozumienia UE - Kanada (CETA) PSL powiatu kołobrzeskiego poprzez zorganizowanie konferencji prasowej na targowisku miejskim w dzień targowy chciało zapoznać mieszkańców z tematyką porozumienia CETA jak i zagrożeniami jakie niesie ze sobą ratyfikacja tego porozumienia.

Istnieje przynajmniej 5 poważnych powodów dla których jest to dla Polski niekorzystne:
1. Zagraża polskiemu rolnictwu – zniesie cła ochronne, w krótkim czasie rynek zaleje tańsza, o niskiej jakości żywność kanadyjska i amerykańska. Zapisy umowy wyraźnie faworyzują wielkoobszarowe, produkujące przemysłowo firmy.
2. Otworzy szeroko rynek UE na tanią żywność GMO. Zagrożenia GMO:
- zagrożenia dla środowiska naturalnego;
- zagrożenia zdrowotne;
- zagrożenia o charakterze społeczno – ekonomicznym;
Dr hab. Katarzyna Lisowska (prof. nadzw., biolog molekularny, absolwentka Wydziału Biologii i ochrony środowiska UŚ w Katowicach, obecnie pracuje w Gliwickim Centrum Onkologii, członek Komisji ds GMO przy Ministerstwie Środowiska od 2010r.) mówiła w jednym ze swoich wywiadów, że „GMO to nie jest cyjanek potasu, który natychmiast przynosi efekt, ale tak jak w przypadku palenia tytoniu czy stosowania azbestu na szkodliwe efekty trzeba czekać latami”.
3. Porozumienie uderzy bezpośrednio w polskich eksporterów żywności, która ze względu na wysoką jakość jest droższa w stosunku to żywności niskiej jakości lub GMO
4. Porozumienie zdusi polską gospodarkę – sektor rolno – spożywczy to nasz narodowy potencjał eksportowy. Szacuje się, że porozumienie doprowadzi do likwidacji ok. 200 tys miejsc pracy w UE.
5. Porozumienie wzmocni międzynarodowe korporacje kosztem małych i średnich firm europejskich.
„Światowe korporacje mają obecnie nieograniczoną swobodę w działaniach na płaszczyźnie międzynarodowej. Tymczasem na poziomie państwowym nie ma mechanizmów, które by zmuszały te korporacje do poszanowania praw człowieka lub ponoszenia odpowiedzialności za swoje działanie.” - powiedział prawnik Fernando Prioste po jednej ze spraw karnych przeciwko korporacji zakończonej wyrokiem skazującym. Przykładem działalności korporacji na rynkach międzynarodowych niech będzie światowy lider produkcji GMO firma MOSANTO (od 70-100% produkcji).


Kliknij aby powiększyć

Więcej na ten temat na stronach kołobrzeskich mediów:

12 październik 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

Zielony Sztandar
12-18 października 2016r. Nr 42

W numerze m.in.:
CETA – największe zagrożenie dla Polski w ostatnim ćwierćwieczu
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o CETA
Jarosław Rzepa liderem PSL w woj. zachodniopomorskim
Zbigniew Sosnowski prezesem ludowców w woj. kujawsko-pomorskim
RAPORT: Rząd włączył czerwone światło dla OZE

Zamów prenumeratę...A w nim m.in. fotorelacje ze Zjazdu zachodniopomorskiego PSL

Przedterminowe wybory wójta gminy Dygowo rozstrzygnięte w I turze

W dniu 08 października 2016 roku przedterminowe wybory wójta gminy Dygowo rozstrzygnięte
w I turze. Wójtem Gminy Dygowo został wybrany Grzegorz Starczyk wygrał zdobywając 1379 głosy.
Pokonani w wyborach to:
Artur Wasiewski - 506 głosów
Marek Kukie - 143 głosy
Piotr Krysztofiak - 102 głosów.
Grzegorz Starczyk ma 35 lat, jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu i urzędnikiem Urzędu Gminy Dygowo. To także znany nie tylko w gminie działacz sportowy. Mieszka od urodzenia w Miechęcinie (gm. Dygowo). Ma żonę i trójkę dzieci.
Nowo wybranemu Wójtowi gminy Dygowo Grzegorzowi Starczykowi gratulujemy wyboru i znakomitego wyniku !!!
Życzymy powodzenia, dobrych decyzji i skutecznych działań...

Czytaj więcej na ten temat na stronach lokalnych mediów:

V Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Województwa Zachodniopomorskiego

W dniu 08 października br. odbył się w Szczecinie V Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Zachodniopomorskiego. Delegaci z 21 struktur powiatowych PSL województwa zachodniopomorskiego zebrali się, aby podsumować mijającą kadencję i wybrać: Prezesa Zarządu Wojewódzkiego, Zarząd Wojewódzki, Wojewódzką Komisję Rewizyjną, Wojewódzki Sąd Koleżeński, delegatów na XII Kongres PSL oraz członków władz naczelnych PSL. W zjeździe uczestniczyli zaproszeni goście Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, były minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Donalda Tuska Stanisław Kalemba, poseł na Sejm Krzysztof Paszyk. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wręczył zasłużonym działaczom Medal im. Wincentego Witosa oraz Odznaczenia Złotej Koniczynki. Jarosław Rzepa, dotychczas kierujący zachodniopomorskim PSL przedstawił delegatom sprawozdanie z działalności mijającej kadencji. Następnie Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej i Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego. Delegaci w głosowaniu udzielili skwitowania ustępującym władzom. Do wyborów na funkcję Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL stanęło dwóch kandydatów. Do wyborów na funkcję Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL stanęło dwóch kandydatów. Dotychczasowy Prezes Jarosław Rzepa i dotychczasowy Wiceprezes Witold Ruciński. Obaj przedstawili krótko swoje propozycje programowe i prosili o poparcie swoich kandydatur delegatów.
W wyniku głosowania kol. Jarosław Rzepa ponownie został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Zachodniopomorskiego PSL uzyskując poparcie 172 delegatów. Witold Ruciński uzyskał 61 głosów. Następnie odbyły się wybory dodatkowych członków Zarządu Wojewódzkiego, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego, delegatów na Kongres PSL oraz kandydatów na członków Rady Naczelnej, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Zjazd zakończyło przyjęcie uchwał i wniosków.
Ze struktur PSL powiatu kołobrzeskiego wybrani zostali:
- do zarządu wojewódzkiego PSL: Helena Rudzis-Gruchała, Julian Figuła, Lech Bany
- na delegata na XII Kongres PSL: Lech Bany
- do Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej: Bogdan Mordarski
Wszystkim nowo wybranym koleżankom i kolegom serdecznie gratulujemy !!!


Kliknij aby powiększyć

 Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu

W dniu 06 października 2016r., o godz. 19:00 odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego kołobrzeskiego PSL oraz delegatów na V Wojewódzki Zjazd Delegatów Zachodniopomorskiego PSL, na którym gościliśmy wiceprezesów zachodniopomorskiego PSL, radnych Sejmiku Zachodniopomorskiego - kol. Witolda Rucińskiego i Roberta Grzywacza, Cezarego Szeligę.
Członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu wraz z delegatami na zjazd wojewódzki PSL mieli okazję zapoznać się z bieżącą sytuacją społeczno - polityczną w regionie a także porozmawiać na tematy nurtujące delegatów na zjazd wojewódzki. Wiceprezes Witold Ruciński podsumował mijającą 4-letnią kadencję, nie ukrywał też, że podjął decyzję o kandydowaniu na Zjeździe Wojewódzkim na stanowisko Prezesa Zachodniopomorskiego PSL. Dziękujemy Panie prezesie za spotkanie i mamy nadzieję, że walka o głosy na sobotnim zjeździe rostrzygnie czyja wizja rozwoju struktur zachodniopomorskich PSL będzie bliższa delegatom.

05 październik 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

           

Zielony Sztandar
05-11 października 2016r. Nr 41

W numerze m.in.:
Alarm dla samorządów
Zdrowie ważniejsze niż polityczne podziały
76. rocznica Batalionów Chłopskich
ASF rujnuje rolników
PiS szykuje podwyżki cen prądu

Zamów prenumeratę...

WRZESIEŃ 2016

I Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych "Koniczynka Cup 2016"

W dniach 30 września - 01 października br. na obiekcie Orlik w Niechorzu odbył się I Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych "Koniczynka Cup 2016". Zarząd Wojewódzki Zachodniopomorskiego PSL zaprosił 6-osobowe drużyny mieszane powiatowych struktur PSL i w dwudniowych rozgrywkach rywalizowano na boisku piłkarskim.
Prezes zachodniopmorskiego PSL kol. Jarosław Rzepa osobiście powitał przybyłe drużyny i oficjalnie rozpoczął turniej piłkarski. Wieczorem podczas uroczystej kolacji była okazja do bliższego poznania się i nawiązania wielu nowych znajomości. Atmosfera była przyjazna a i sama rywalizacja sportowa nie była najważniejsza. Puchary były za udział w turnieju więć każda z drużyn wróciła z pucharem.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok na drugim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych "Koniczynka Cup 2017"


Kliknij aby powiększyć

16 września 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

           

Zielony Sztandar
14-20 września 2016r. Nr 38

Najnowszy numer tygodnika Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

Zbliża się V Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Szczecinie.

W dniu 08 października 2016 roku, o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Nr 160 w siedzibie ZUS (budynek Pomeranus) w Szczecinie odbędzie się V Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Na zjeździe podsumujemy mijającą kadencję i dokonamy wyboru nowych władz wojewódzkich w tym Prezesa Zarządu Wojewódzkiego, Zarząd Wojewódzki, Wojewódzki Sąd Koleżeński i Wojewódzką Komisję Rewizyjną.
Ponadto wybierzemy delegatów na XII Kongres PSL, członków Rady Naczelnej PSL, członka Głównej Komisji Rewizyjnej PSL i członka Głównego Sądu Koleżeńskiego PSL.
Wśród zaproszonych gości oczywiście obecny będzie Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - kol. Władysław Kosiniak-Kamysz.

07 września 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

           

Zielony Sztandar
07-13 września 2016r. Nr 37

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

 Obchody 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Kołobrzegu

Licznie przybyli na obchody uroczystości kołobrzeżanie, w tym także i nasza delegacja PSL powiatu kołobrzeskiego, pamiętali o tych, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę.
01 września, punktualnie o godz.16:00 w asyście licznych pocztów sztandarowych, harcerzy, uczniów, oficjalnych delegacji a także wojskowej kompani honorowej rozpoczęły się uroczystości patriotyczne z okazji 77 rocznicy wybuchu
II Wojny Światowej. Zebrani na Placu 18-go Marca pod pomnikiem "Żołnierzom poległym w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945" wspólnie odmówili modlitwę za poległych w kampanii wrześniowej. Odczytano apel poległych, po którym wystrzelona została salwa honorowa. Przedstawiciele władz i organizacji społecznych złożyli wiązanki pod pomnikiem "Żołnierzom poległym w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945".
Więcej na ten temat na stronach kołobrzeskich mediów:


Kliknij aby powiększyć

01-go września 1939 r. - pamiętamy ...
Z okazji obchodów 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Prezes Zarządu PSL powiatu kołobrzeskiego Helena Rudzis-Gruchała wystosowała apel do wszystkich polityków i osoby mające wpływ na sytuację w kraju i w naszym powiecie.
W podobnie mocnych słowach wypowiedział się Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg Jacek Woźniak
"Trzeba było dramatu drugiej wojny, aby Europa zwróciła się w stronę tego, co narody europejskie łączy, a nie dzieli, w stronę integracji, umacniania demokracji, w stronę bezpieczeństwa opartego na dialogu, dobrobycie i współpracy. Stoimy tu przekonani, że dążenie do pokoju na świecie jest ważniejsze niż ambicje polityczne opierające swój fundament w gniewie, pchającym narody w konflikty zbrojne. Przekonani, że trzeba dać stanowczy odpór rosnącej w ostatnich czasach fali szowinizmu, podsycanego przez nieodpowiedzialnych polityków. Historia uczy nas, że tylko pojednanie i tolerancja stanowią podatny grunt trwałego pokoju..."

SIERPIEŃ 2016

31 sierpnia 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer tygodnika

           

Zielony Sztandar
31 sierpnia - 06 września 2016r. Nr 36

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

  Termin wyborów przedterminowych Wójta Gminy Dygowo

W dniu 24 sierpnia 2016 r. ukazał się Dz.U. poz. 1329 z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2016r. w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Dygowo w województwie zachodniopomorskim.
Jako datę przedterminowych wyborów wyznaczono na niedzielę 9 października 2016r. Jednocześnie w załączniku do tego Rozporządzenia podano tabelę z Kalendarzem Wyborczym.
Są już pierwsi kandydaci .... Grzegorz Starczyk i Piotr Krysztofiak, jako pierwsi zadeklarowali, że jeżeli wójt Dygowa Marek Zawadzki ustąpi ze stanowiska, a formalności stanie się za dość i poznamy kalendarz wyborczy przedterminowych wyborów, zgłoszą swoją kandydaturę na wójta gminy Dygowo.
"Deklaracji nie składa też jeszcze Helena Rudzis-Gruchała (prezes kołobrzeskiego PSL-u), która nim zasiadła na fotelu wicestarosty, startowała w wyborach na wójta gminy, osiągając ostatecznie trzeci wynik. Pani wicestarosta, to mieszkanka Czernina.
- Muszę się zastanowić, jaka decyzja podjęta przeze mnie, będzie najkorzystniejsza dla mieszkańców naszej gminy (...).
- Sprawując swoją obecną funkcję i odpowiadając m.in. za oświatę, także mogę wiele zdziałać dla gminy. Mam o czym myśleć."
Więcej na ten temat na stronie:

  Apel Zarządu Gminnego PSL w Rymaniu

W dniu 22 sierpnia 2016 r. Zarząd Gminny PSL w Rymaniu zwrócił się z apelem...
POMÓŻMY POSZKODOWANYM RODZINOM Z RYMANIA W POŻARZE, w dniu 10 sierpnia br., w Rymaniu przy ul. Nowa 1.
Pożar strawił dach budynku mieszkalnego, w wyniku gaszenia pożaru zostały zalane mieszkania sześciu rodzin, w jednej chwili kilkanaście osób zostało pozbawionych dachu nad głową. Dlatego gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym. Wsparcie można udzielać za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu, tel. +48 94 358 32 34 lub +48 94 355 54 73
Natomiast pomoc finansową, na odbudowę spalonego dachu można przekazać na rachunek bankowy w Pomorskim Banku Spółdzielczym w Świdwinie, o/Rymań nr:
84 8581 1043 0606 0134 3000 0001, w tytule przelewu wpisujemy: Pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Rymaniu.
Więcej na ten temat na stronie Urzędu Gminy w Rymaniu: www.ryman.pl

10 sierpnia 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika

           

Zielony Sztandar 10-16 sierpnia 2016r. Nr 33

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

 Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu

W dniu 09 sierpnia 2016r., o godz. 18:00 w Sali Konferencyjnej UM Kołobrzeg odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego kołobrzeskiego PSL, na którym gościliśmy Prezesa zachodniopomorskiego PSL - kol. Jarosława Rzepę. Członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu wraz z delegatami na zjazd wojewódzki PSL mieli okazję zapoznać się z bieżącą sytuacją społeczno - polityczną w regionie a także porozmawiać na tematy nurtujące delegatów na zjazd wojewódzki. Czasy są "gorące", wiele się dzieje w kraju a i kolejna kadencja będzie bardzo ważna dla nas ludowców w kontekście następnych wyborów samorządowych i parlamentarnych. Wiadomości z "pierwszej ręki" na pewno przydadzą się w dyskusji nad programem. Prezes Jarosław Rzepa podsumował swoją mijającą 4-letnią kadencję, nie ukrywał też, że podjął decyzję o kandydowaniu na Zjeździe Wojewódzkim o reelekcję. Mijające 4 lata pod przewodnictwem Prezesa Rzepy były bardzo udane dla zachodniopomorskich struktur PSL a struktury kołobrzeskie były szczególnie zauważone na tle pozostałych. Hasło "Róbmy swoje" z piosenki W. Młynarskiego staje się jak najbardziej aktualne dla naszych struktur na dzisiaj. Dziękujemy Panie prezesie za spotkanie i mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpiszą sie na stałe w kalendarz szefa zachodniopomorskiej PSL jako cykliczne.


Kliknij aby powiększyć

 Konkurs Głosu Koszalińskiego.

Zagłosuj na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich, Najpopularniejszego Sołtysa oraz Gospodarstwo Agroturystyczne województwa zachodniopomorskiego.
Więcej informacji o plebiscycie pod nr tel. 94 34 735 47.
Zgłoszenia kandydatury można dokonać:
a) drogą elektroniczną nadsyłając zgłoszenie na adres e-mail: plebiscyt@gk24.pl
b) drogą elektroniczną na formularzu dostępnym na stronie internetowej GK24. Prawidłowe zgłoszenia należy dostarczyć drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza do godz. 23:59:59 w poniedziałek 8.08.2016r.
c) telefonicznie pod numerem telefonu 94 34 735 47 w godzinach 9-15 do poniedziałku 8.08.2016 r.
Zgłoszenie powinno zawierać:
a) Nazwę koła GW / nazwę gospodarstwa agroturystycznego / imię nazwisko sołtysa
b) Dokładny adres
c) Numer telefonu
Więcej na ten temat na stronach:

05 sierpnia 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika

           

Zielony Sztandar 03-09 sierpnia 2016r. Nr 32

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

LIPIEC 2016

 Spotkanie z przebywającym w naszym mieście Posłem na Sejm RP - Piotrem Zgorzelskim (PSL).

29 lipca 2016 r.miało miejsce bardzo sympatyczne spotkanie z przebywającym w naszym mieście Posłem na Sejm RP - Piotrem Zgorzelskim (PSL). Członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu mieli okazję poznać z pierwszej ręki informacje z prac parlamentarnych a także podyskutować nt bieżącej sytuacji społeczno - politycznej w kraju, regionie a w szczególności w naszym powiecie kołobrzeskim. Mamy nadzieję, że krótki urlop spędzony w naszym kurorcie będzie mile wspominany i przyjemny :-)


Kliknij aby powiększyć

 Posiedzenie Zarządu Gminnego PSL w Siemyślu

W dniu 28 lipca 2016 r. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Gminnego PSL w Siemyślu.
W trakcie posiedzenia omówiano m.in. stan finansów - ustalenie wysokości i zasad pobierania składek członkowskich. Poruszono bardzo aktualną kwestię zainicjowania przez kilkudziesięcioosobowy komitet procesu odwołania wójta gminy - Marka Dołkowskiego. Komitet ten już dostarczył pismo w tej sprawie do komisarza wyborczego w Koszalinie. W ten sposób uruchomiono całą procedurę, inicjatorzy zwołania referendum mają teraz 60 dni na zebranie co najmniej 280 podpisów (min. 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania). Więcej na ten temat na stronach:    
Do zarzutów mieszkańców odniósł się w wywiadzie dla e-kg.pl sam wójt Marek Dołkowski, który twierdzi, że działania zmierzające do jego odwołania to "wendeta jednej osoby". Zarząd Gminny PSL w Siemyślu wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym sprzeciwia się odwołaniu Marka Dołkowskiego z pełnionej funkcji. Powody odwołania podane przez członków komitetu nie mają podstaw merytorycznych. Naszym zadaniem jako członków PSL na najbliższe dni jest rzetelne informowanie mieszkańców o prawdziwych powodach całego zamieszania związanego z odwołaniem wójta. Przedstawianie dorobku jego drugiej już kadencji i udzielanie pełnego poparcia dla jego działań.

27 lipiec - 02 sierpień 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika

           

Zielony Sztandar
27 lipiec - 02 sierpień 2016r. Nr 31

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

 Spotkanie integracyjne członków Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu

22 lipca 2016 r. odbyło się dawno oczekiwane spotkanie integracyjne członków Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu.
Na wstepie przybyłych gości serdecznie przywitał Prezes Zarządu kol. Julian Figuła tłumacząc się, że zbieżność terminu spotkania jest zupełnie przypadkowa :-) Dzięki zaangażowaniu kol. Eugeniusza Piątka, który dołożył starań do przygotowania miejsca naszego spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość przygotowania wszelkich potraw z rusztu nad ogniskiem. Nie obyło się oczywiście bez śpiewu przy wspólnym biesiadowaniu. Szkoda tylko, że okres wakacyjny i prace przy żniwach uniemożliwiły biesiadowanie w pełnym składzie. Mamy nadzieję, że kolejna okazja do spotkania będzie już niebawem biorąc pod uwagę kalendarz imprez w naszych gminach. Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe chwile spędzone na łonie przyrody w wesołym towarzystwie.
"Przy innym ogniu, w inną noc do zobaczenia znów..."


Kliknij aby powiększyć

20 lipiec 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika
Zielony Sztandar
20-26 lipca 2016r. Nr 30

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

 Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu

W dniu 20 lipca 2016 r. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu w składzie:
Z-cy prezesa zarządu: Lech Bany i Julian Figuła, sekretarz zarządu - Halina Lewandowska, skarbnik - Bogusława Kozłowska oraz członkowie: Jerzy Jaguś, Jadwiga Jakóbicka, Robert Jaruzel, Robert Kołodziejczyk, Bogdan Mordarski, Eugeniusz Piątek, Jan Wers.
W trakcie obrad omówiano sytuację w gminie Dygowo związaną z ustąpieniem z funkcji Wójta Gminy Dygowo przez Marka Zawadzkiego i z planowanymi wyborami uzupełniającymi.
Więcej na ten temat na stronie:

Następnie omówiono dotychczasową działalność naszych struktur Gminnych i Miejsko-Gminnego PSL na terenie powiatu Kołobrzeg. Nakreślono kalendarz na najbliższe miesiące letnie. Podjęto temat stanu realizacji wpłat naszych składek członkowskich. Kol. Jerzy Jaguś zapoznał nas ze stanem przygotowań do planowanego na 27 wrzesień br. wyjazdu na spotkanie z parlamentarzystami PSL w Sejmie. Przedyskutowano realizację naszej polityki informacyjnej w oparciu o funkcjonującą stronę internetową a także stronę w serwisie Facebook.


Kliknij aby powiększyć

18 lipiec 2016r. - nowy numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 13-19 lipca 2016r. Nr 29

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo przeczytać w formie elektronicznej na stronie ...

Wójt gminy Dygowo Marek Zawadzki złożył oficjalnie rezygnację

W dniu 12 lipca br.obecny wójt Marek Zawadzki złożył w biurze Komisarza Wyborczego w Koszalinie, pisemną rezygnację z mandatu Wójta Gminy Dygowo.
Termin wyborów wyznaczony będzie na drodze rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, którego treść do publicznej wiadomości na terenie gminy poda wojewoda w formie obwieszczenia. Do czasu wyborów, obowiązki wójta pełnić będzie osoba komisarz wyznaczony na wniosek wojewody zachodniopmorskiego przez premiera.

Więcej informacji na stronie ...

i na stronie gazety Także ...

Relacja z obrad Powiatowego Zjazdu Sprawozdawczo- Wyborczego PSL w Głosie Gościna

Na drugiej stronie czerwcowego numeruukazała się relacja z obrad Powiatowego Zjazdu Sprawozdawczo- Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kołobrzegu.

Więcej na stronie ...

07 lipiec 2016r. - kolejny numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 06-12 lipca 2016r. Nr 28

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo w całości przeczytać w formie elektronicznej ...

 Apel Prezesa KRUS Jacka Dubińskiego, o bezpieczne wakacje dla dzieci rolników

"Otoczcie dzieci parasolem bezpieczeństwa, podarujcie im szczęśliwe dzieciństwo..."
- z takim apelem zwrócił się do rolników - rodziców i opiekunów dzieci w związku z rozpoczętymi tegorocznymi wakacjami Prezes KRUS - Jacek Dubiński.

Pełny tekst listu z apelem Prezesa KRUS...

03 lipiec 2016r. - kolejny numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 29 czerwca - 05 lipca 2016r. Nr 27

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo w całości przeczytać w formie elektronicznej ...

CZERWIEC 2016

 Posiedzenie Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu

W dniu 28 czerwca 2016 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu w składzie:
Prezes zarządu - Julian Figuła, z-cy prezesa zarządu: Robert Kołodziejczyk, Eugeniusz Piątek, skarbnik - Alicja Wójcik oraz członkowie: Krystyna Ciołek, Agnieszka Chrebelska, Jan Gobosz, Henryk Łabędź. W trakcie obrad podjęto uchwałę dotyczącą podniesienia od 01.07.2016r. wysokości składek członkowskich.
Następnie omówiono sytuację w gminie Dygowo związaną z publicznym ogłoszeniem zamiaru ustapienia z funkcji Wójta Gminy Dygowo przez Marka Zawadzkiego. Więcej na ten temat na stronie:

Zarząd podjął uchwałę wzywającą Zarząd Gminny PSL w Dygowie do wystawienia własnego kandydata PSL na urząd Wójta Gminy i zadeklarował pełne poparcie i aktywne wsparcie w trakcie kampani wyborczej. Omówiono planowany wyjazd w październiku 2016r. do Warszawy i spotkanie z posłami PSL w siedzibie Sejmu RP połączone ze zwiedzaniem budynku Sejmu. Następnie zapoznano i omówiono funkcjonujące od maja br. strony internetowe PSL w powiecie kołobrzeskim. W dalszej części posiedzenia omówiono działalność naszego Zarządu Miejsko-Gminnego PSL na terenie gminy Kołobrzeg. Podjęto też decyzję w sprawie organizacji w dniu 22 lipca br. spotkania integracyjnego wszystkich naszych członków koła Miejsko-Gminnego PSL w Kołobrzegu.

 Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Gminny PSL w Siemyślu

24 czerwiec 2016r. - na zakończenie roku szkolnego 2015/2016 już po raz 12-ty Zarząd Gminny PSL w Siemyślu wręczył ufundowane przez siebie nagrody dla najwszechstronniejszego ucznia Szkoły Podstawowej w Charzynie i Zespołu Szkół w Siemyślu w kategorii Absolwent szkoły.
Nagrodzeni zostali:
Filip Jezierski absolwent Szkoły Podstawowej w Charzynie,
Julia Przytocka absolwentka Szkoły Podstawowej w Siemyślu,
Karolina Och absolwentka Gimnazjum w Siemyślu.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!


Kliknij aby powiększyć

22 czerwiec 2016r. - kolejny numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 22-28 czerwca 2016r. Nr 26

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo w całości przeczytać w formie elektronicznej ...

 Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu

W dniu 20 czerwca 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie wybranego przez Zjazd nowego Zarządu Powiatowego PSL w Kołobrzegu.
Posiedzenie otworzyła Prezes Zarządu Powiatowego kol. Helena Rudzis-Gruchała przedstawiając proponowany porządek posiedzenia. W pierwszym kolejności ukonstytuował się Zarząd w następującym składzie:
Prezes Zarządu: Rudzis-Gruchała Helena
Z-ca Prezesa Zarządu: Figuła Julian
Z-ca Prezesa Zarządu: Bany Lech
Sekretarz Zarządu: Lewandowska Halina
Skarbnik Zarządu: Kozłowska Bogusława
Członkowie Zarządu: Adamczak Paweł, Jaguś Jerzy, Jakóbicka Jadwiga, Jaruzel Robert, Kołodziejczyk Robert, Mordarski Bogdan, Piątek Eugeniusz, Piskorz Robert, Szczygielski Piotr, Wers Jan

Nastepnie przystapiono do omówienia pozostałych zagadnień zgodnie z porzadkiem posiedzenia.

Podjęto uchwałę w sprawie propozycji nadania nazw ulic w związku z wprowadzoną ustawą dekomunizacyjną. Nasze propozycje to upamiętnienie w ten sposób zasłużonych przywódców ruchu ludowego Wincentego Witosa - trzykrotnego Premiera i Macieja Rataja - Marszałka Sejmu.

 Ufundowanie corocznych nagród przez Zarząd Gminny PSL w Siemyślu

Na zakończenie roku szkolnego 2015/2016 już po raz 12-ty Zarząd Gminny PSL w Siemyślu funduje nagrody dla najwszechstronniejszego ucznia Szkoły Podstawowej w Charzynie i Zespołu Szkół w Siemyślu w kategorii Absolwent szkoły.
Do nagrody uczniowie typowani są przez grono pedagogiczne. Nagrodzonymi są najczęściej uczniowie najlepsi w nauce. Nie jest to sztywną regułą bo do tej nagrody potrzebne są jeszcze takie cechy jak : koleżeńskość, zainteresowanie przyrodą , udział w młodzieżowych organizacjach, redagowanie gazetki szkolnej , zainteresowanie samorządem szkolnym , fair play, itp.


Kliknij aby powiększyć

15 czerwiec 2016r. - kolejny numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 15-21 czerwca 2016r. Nr 25

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo w całości przeczytać w formie elektronicznej ...

12 czerwiec 2016r. - relacje z Powiatowego Zjazdu PSL w Kołobrzegu w mediach lokalnych

W dniu 12 czerwca ukazały się relacje z obrad Zjazdu w lokalnych mediach:

w serwisie Gazety także (takze.pl)

Całość relacji można przeczytać na stronie ...

oraz w serwisie Miasto Kołobrzeg (miastokolobrzeg.pl)

Całość relacji można przeczytać na stronie ...

 11 czerwiec 2016r. - Powiatowy Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy PSL w Kołobrzegu

W dniu 11 czerwca 2016 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Hotelu Centrum w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy PSL.
Z zaproszonych gości na Zjazd przybył m.in. Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL kol. Stanisław Gnosowski. W swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowo na tle województwa dobre efekty pracy PSL w Kołobrzegu przy zbieraniu podpisów na listach poparcia czy to projektu ustawy emerytalnej czy to innych inicjatyw.

Z okazji Powiatowego Zjazdu Sprawozdawczo - Wyborczego PSL w Kołobrzegu Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz przesłał list, który odczytano na wstepie...

W dyskusji podsumowano mijającą kadencję podkreślając bardzo dobre wyniki osiągnięte w wyborach. Delegaci na Zjaździe udzielili jednogłośnie skwitowania (absolutorium) ustepującemu Zarządowi Powiatowemu PSL i Powiatowej Komisji Rewizyjnej za kadencję 2012-2016. Zjazd wybrał ponownie na kolejną kadencję Prezes Zarządu Powiatowego PSL kol. Helenę Rudzis-Gruchałę. Wybrano także nowy Zarząd Powiatowy, Powiatową Komisję Rewizyjną i delegtów na Zjazd Wojewódzki PSL.


Pełny tekst listu ...


Kliknij aby powiększyć

08 czerwiec 2016r. - kolejny numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 08-14 czerwca 2016r. Nr 24

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo w całości przeczytać w formie elektronicznej ...

 Zbliża się Powiatowy Zjazd PSL w Kołobrzegu

W dniu 11 czerwca 2016 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Hotelu Centrum w Kołobrzegu odbędzie się Zjazd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Na zjeździe podsumujemy mijającą kadencję i dokonamy wyboru władz w tym Prezesa, nowy Zarząd powiatowy i Komisje Rewizyjną

01 czerwiec 2016r. - kolejny numer Zielonego Sztandaru

W dniu dzisiejszym ukazał się kolejny numer tygodnika Zielony Sztandar 01-07 czerwca 2016r. Nr 23

Tygodnik Zielony Sztandar można za darmo w całości przeczytać w formie elektronicznej ...

MAJ 2016

Relacja z Wojewódzkiego Święta Ludowego w Drawsku Pomorskim.

Fotogaleria z obchodów Wojewódzkiego Święta Ludowego w Drawsku Pomorskim, które odbyło się 21 maja 2016r.
Dziękujemy wszystkim za organizację i miłą atmosferę.
Do zobaczenia w szerszym gronie za rok :-)

Relacja z Wojewódzkiego Święta Ludowego w Drawsku Pomorskim na stronie zachodniopomorskiego PSL ...

21 maj 2016 - Zachodniopomorskie wojewódzkie Święto Ludowe w Drawsku Pomorskim

Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów wraz z rodzinami, a także sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego na obchody wojewódzkiego Święta Ludowego. Uroczystości te odbędą się w dniu 21 maja br. w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim.


Kliknij aby powiększyć

List Prezesa PSL z życzeniami z okazji Święta Ludowego

Życzenia Prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza z okazji tegorocznych obchodów Święta Ludowego

Pełny tekst listu z życzeniami ...

KWIECIEŃ 2016

 30 kwietnia 2016 - Miejsko - Gminny Zjazd PSL w Kołobrzegu

W dniu 30 kwietnia 2016 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbył się Miejsko - Gminny Zjazd PSL w Kołobrzegu.
Z zaproszonych gości na Zjazd przybyli m.in. Prezes Zarządu Powiatowego PSL powiatu kołobrzeskiego - kol. Helena Rudzis-Gruchała oraz Prezesi zarządów gminnych PSL: w Rymaniu - kol. Lech Bany i Siemyślu - kol. Bogdan Mordarski.
Delegaci udzielili jednogłośnie skwitowania (absolutorium) Zarządowi Miejsko - Gminnemu PSL i Komisji Rewizyjnej za kadencję 2012-2016.
Zjazd wybrał ponownie na kolejną kadencję Prezesa Zarządu Miejsko - Gminnego PSL kol. Juliana Figułę.
Wybrano nowy Zarząd Miejsko - Gminny, w tym dwóch Z-ców Prezesa: kol. Eugeniusza Piątka i kol. Roberta Kołodziejczyka, Komisję Rewizyjną i delegatów na Zjazd Powiatowy.